Χαιρετισμός Διευθυντή ΓΕΛ Ψαχνών

Αγαπητοί μαθητές/τριες, εκπαιδευτικοί και γονείς-κηδεμόνες του ΓΕΛ Ψαχνών,

Αναλαμβάνοντας τη διοίκηση του σχολείου, θα ήθελα να σας προσκαλέσω σε μια καλή συνεργασία και επικοινωνία με στόχο την υποστήριξη των μαθητών/τριών μας τόσο σε γνωστικό όσο και σε ψυχοσυναισθηματικό επίπεδο. Στην προσπάθεια μας να επιτευχθεί θετικό και εποικοδομητικό κλίμα στην καθημερινότητα μας, θεωρείται σημαντική και επιθυμητή η επικοινωνία, συνεργασία και ανταλλαγή απόψεων, γνώσεων και εμπειριών μεταξύ καθηγητών, μαθητών και γονέων-κηδεμόνων. Με γνώμονα τη δημιουργία ενός περιβάλλοντος σεβασμού των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, της διαφορετικότητας και των ίσων ευκαιριών για όλους/ες,  καλούμαστε να αντιμετωπίσουμε με θετική διάθεση κάθε ενδεχόμενο ζήτημα που ανακύπτει με απώτερο σκοπό την αποτελεσματική και ομαλή λειτουργία της σχολικής μονάδας.

Εύχομαι υγεία και ευημερία σε όλους/ες.

Ζησόπουλος Κωνσταντίνος